#femije photos & videos

6 hours ago
👨🏻‍⚕️👩🏻‍⚕️ Rrahja e krahëve e cila njihet ndryshe si flatra, konsiderohet si shenjë e autizmit apo e Çrregullimeve të Spektrit, por a duhet ta marrim të mirëqënë në çdo rast dhe në çdo fëmijë që e shfaq?!
JO! Vetëm flatrat të shoqëruara ose jo me ndonjë element tjetër siç është mungesa e të folurit, nuk mjaftojnë për ta diagnostikuar një fëmijë me Çrregullime të Spektrit Autik❗
➡️Bazuar në eksperiencën dhe në rastet e paraqitura në klinikën "SYNAPS", flatrat janë vënë re tek ata fëmijë që kanë probleme gjuhësore, dhe historik të traumave emocionale ku si rezultat i një apo shumë faktorëve nuk e shprehin gëzimin apo trishtimin në format tipike, por e shprehin duke rrahur krahët.
Patjetër që vështirësitë apo vonesat në të folur ndikojnë në këtë zgjedhje ose zgjidhje që manifeston fëmija. ✅Në këtë rast fëmija nuk ka autizëm apo elementë të spektrit por ka nevojë për nxitje dhe modelim të shprehjes së emocioneve dhe sigurisht nxitje dhe mbështetje me modele gjuhësore. 🧠 Hope for a better tomorrow...
#autizmi #autism #keshillaperprinder #femije #slp #medicine #tirane #albania

👨🏻‍⚕️👩🏻‍⚕️ Rrahja e krahëve e cila njihet ndryshe si flatra, konsiderohet si shenjë e autizmit apo e Çrregullimeve të Spektrit, por a duhet ta marrim të mirëqënë në çdo rast dhe në çdo fëmijë që e shfaq?!
JO! Vetëm flatrat të shoqëruara ose jo me ndonjë element tjetër siç është mungesa e të folurit, nuk mjaftojnë për ta diagnostikuar një fëmijë me Çrregullime të Spektrit Autik❗
➡️Bazuar në eksperiencën dhe në rastet e paraqitura në klinikën "SYNAPS", flatrat janë vënë re tek ata fëmijë që kanë probleme gjuhësore, dhe historik të traumave emocionale ku si rezultat i një apo shumë faktorëve nuk e shprehin gëzimin apo trishtimin në format tipike, por e shprehin duke rrahur krahët.
Patjetër që vështirësitë apo vonesat në të folur ndikojnë në këtë zgjedhje ose zgjidhje që manifeston fëmija. ✅Në këtë rast fëmija nuk ka autizëm apo elementë të spektrit por ka nevojë për nxitje dhe modelim të shprehjes së emocioneve dhe sigurisht nxitje dhe mbështetje me modele gjuhësore. 🧠 Hope for a better tomorrow...
#autizmi #autism #keshillaperprinder #femije #slp #medicine #tirane #albania

8 hours ago
Rome wasn't built in a day!
.
.
.
.
#mateokadriu

Rome wasn't built in a day!
.
.
.
.
#mateokadriu

9 hours ago
Joker 2019

#joker2019# jokerjoaquinphoenix# joaquinphoenix

Zgjidhni: 👉 Ngjyren 👉 Masen 👉 Modelin e bluzes 🚚 Dergesa brenda Tiranes falas 💶 Pagesa ne momentin e dorezimit 💲 Cmimi 1300 leke  #stampimenebluza #printimenebluza #bluzetepersonalizuara #bluzatestampuara #tshirt #printondemand #printondemandalbania #albania #femra #meshkuj #femije #bluzaperdjem #bluzapervajza #dhuratatepersonalizuara #dhurata #mejeoal #mejeoprintime

Joker 2019

#joker2019# jokerjoaquinphoenix# joaquinphoenix

Zgjidhni: 👉 Ngjyren 👉 Masen 👉 Modelin e bluzes 🚚 Dergesa brenda Tiranes falas 💶 Pagesa ne momentin e dorezimit 💲 Cmimi 1300 leke   #stampimenebluza #printimenebluza #bluzetepersonalizuara #bluzatestampuara #tshirt #printondemand #printondemandalbania #albania #femra #meshkuj #femije #bluzaperdjem #bluzapervajza #dhuratatepersonalizuara #dhurata #mejeoal #mejeoprintime

2
0
10 hours ago
Mëse e vërtetë...#femije#edukim#lexim

Mëse e vërtetë... #femije #edukim #lexim

8
0
11 hours ago
Pudra e njohur per femije shkakton kancer, kompania terheq 33 mije cope nga tregu
Per me shume lexoni ne www.AlertNews.al
#Puder #Femije #Asbest #Rrezik #Kancer #JohnsonJohnson #Terheq #33mijepudra #Treg #Amerike #CNN #QendraAlert #dedikuarkonsumatorit #dedicatedtotheconsumer #Alertnews.al

Pudra e njohur per femije shkakton kancer, kompania terheq 33 mije cope nga tregu
Per me shume lexoni ne www.AlertNews.al
#Puder #Femije #Asbest #Rrezik #Kancer #JohnsonJohnson #Terheq #33mijepudra #Treg #Amerike #CNN #QendraAlert #dedikuarkonsumatorit #dedicatedtotheconsumer #Alertnews.al

4
0
11 hours ago
OFIX 360*
Grupi /1-2-3
Ofron rehati per femijen ne nje udhetim te gjate
Pozicon te shtrirjes se shpines
Rrotullim 360*
Mbeshtetesja siguron pozicionin optimal per femijen
E pershtatshme per femije nga 9-36kg,deri 12 vjec
Siguria maksimale me sistemin Isofix
Mbeshtetur nga rripat ne 3 pika sigurie 
Ne brendesi ka jasteke te bute dhe te rehatshem 
#pandababyshop#baby#karrigepermakine#femije#bebe#kids##sexholino#karroca#krevat#makinaperfemije#cesta#relaxperbebe#happykids#shtresaperkarroce#ansorekrevati

OFIX 360*
Grupi /1-2-3
Ofron rehati per femijen ne nje udhetim te gjate
Pozicon te shtrirjes se shpines
Rrotullim 360*
Mbeshtetesja siguron pozicionin optimal per femijen
E pershtatshme per femije nga 9-36kg,deri 12 vjec
Siguria maksimale me sistemin Isofix
Mbeshtetur nga rripat ne 3 pika sigurie
Ne brendesi ka jasteke te bute dhe te rehatshem
#pandababyshop #baby #karrigepermakine #femije #bebe #kids# #sexholino #karroca #krevat #makinaperfemije #cesta #relaxperbebe #happykids #shtresaperkarroce #ansorekrevati

26
1
💥💥Ofrojme mundesine e BLERJES ME KESTE💥💥 🚔Makine me bateri te rikarikueshme
🚓Suporton USB dhe Memory Card per muzike
🚔Komandohet me telekomand ose manualisht nga femijet
🚓Dyer qe hapen
🚔Me sirene policie
🚓Radio- marrese

#kids #pregnancy #kidsworld #kidshop #kidscar #kidsaccessories #kidsfun #kidsbirthday #kidsurprise #femije #Tirane #lodra #botaefemijeve #beba #albaniankids #babyboy #babygirl #newborn #babystuff #babystyle

💥💥Ofrojme mundesine e BLERJES ME KESTE💥💥 🚔Makine me bateri te rikarikueshme
🚓Suporton USB dhe Memory Card per muzike
🚔Komandohet me telekomand ose manualisht nga femijet
🚓Dyer qe hapen
🚔Me sirene policie
🚓Radio- marrese

#kids #pregnancy #kidsworld #kidshop #kidscar #kidsaccessories #kidsfun #kidsbirthday #kidsurprise #femije #Tirane #lodra #botaefemijeve #beba #albaniankids #babyboy #babygirl #newborn #babystuff #babystyle

2
0
✨Ofrojme mundesine e BLERJES ME KESTE 📍Makine me bateri te rikarikueshme
📌Suporton USB dhe Memory Card per muzike
📍Komandohet me telekomand ose manualisht nga femijet
📌Dyer qe hapen

#kids #pregnancy #kidsworld #kidshop #kidscar #kidsaccessories #kidsfun #kidsbirthday #kidsurprise #femije #Tirane #lodra #botaefemijeve #beba #albaniankids #babyboy #babygirl #newborn #babystuff #babystyle

✨Ofrojme mundesine e BLERJES ME KESTE 📍Makine me bateri te rikarikueshme
📌Suporton USB dhe Memory Card per muzike
📍Komandohet me telekomand ose manualisht nga femijet
📌Dyer qe hapen

#kids #pregnancy #kidsworld #kidshop #kidscar #kidsaccessories #kidsfun #kidsbirthday #kidsurprise #femije #Tirane #lodra #botaefemijeve #beba #albaniankids #babyboy #babygirl #newborn #babystuff #babystyle

3
0
✨Ofrojme mundesine e BLERJES ME KESTE 📍Makine me sedilje lekure, me bateri te rikarikueshme
📌Suporton USB dhe Memory Card per muzike
📍Komandohet me telekomand ose manualisht nga femijet
📌Dyer qe hapen

#kids #pregnancy #kidsworld #kidshop #kidscar #kidsaccessories #kidsfun #kidsbirthday #kidsurprise #femije #Tirane #lodra #botaefemijeve #beba #albaniankids #babyboy #babygirl #newborn #babystuff #babystyle

✨Ofrojme mundesine e BLERJES ME KESTE 📍Makine me sedilje lekure, me bateri te rikarikueshme
📌Suporton USB dhe Memory Card per muzike
📍Komandohet me telekomand ose manualisht nga femijet
📌Dyer qe hapen

#kids #pregnancy #kidsworld #kidshop #kidscar #kidsaccessories #kidsfun #kidsbirthday #kidsurprise #femije #Tirane #lodra #botaefemijeve #beba #albaniankids #babyboy #babygirl #newborn #babystuff #babystyle

5
0
📌Jeni ne kerkim te kostumit #dracula per vogelushet??!!🤔🧛‍♀️😈👹
📌Ne ju kemi sjell super cilesi👍👍👍
📌Vjen pallto e #dracules set me bluzen dhe jaken🎃🎃🎃
📌Festa e halloween 🎃👻👻 po afron zgjidh kostumin e duhur tek dyqani @rroba_lodra_per_femije_jumbo 🤡
📌Kostumi vjen ne masa small(110-120cm)
📌Medium (120-130cm)
📌Large(130-140cm)
📌Cmimi 3290 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

📌Jeni ne kerkim te kostumit #dracula per vogelushet??!!🤔🧛‍♀️😈👹
📌Ne ju kemi sjell super cilesi👍👍👍
📌Vjen pallto e #dracules set me bluzen dhe jaken🎃🎃🎃
📌Festa e halloween 🎃👻👻 po afron zgjidh kostumin e duhur tek dyqani @rroba_lodra_per_femije_jumbo 🤡
📌Kostumi vjen ne masa small(110-120cm)
📌Medium (120-130cm)
📌Large(130-140cm)
📌Cmimi 3290 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

5
0
📌Wicked queen 🧟‍♀️🧟‍♀️🧟‍♀️🧟‍♀️
📌Per te gjitha vogelushet kemi sjell fustanin e shtriges!!🎃🎃🎃
📌Super cilesi dhe pershtatet ne trupin e vogelusheve👧👧👧
📌Fustani eshte i gjate,me kosh,perfshihet rrethi 🧟‍♀️🧟‍♀️🧟‍♀️
Masa small(110-120cm)
Masa medium(120-130cm)
📌Cmimi 3490 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

📌Wicked queen 🧟‍♀️🧟‍♀️🧟‍♀️🧟‍♀️
📌Per te gjitha vogelushet kemi sjell fustanin e shtriges!!🎃🎃🎃
📌Super cilesi dhe pershtatet ne trupin e vogelusheve👧👧👧
📌Fustani eshte i gjate,me kosh,perfshihet rrethi 🧟‍♀️🧟‍♀️🧟‍♀️
Masa small(110-120cm)
Masa medium(120-130cm)
📌Cmimi 3490 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

4
0
📌Cili personazh do jete vogelushja juaj kete feste Halloween 🎃👻👻🤔🤔
📌Ne kemi sjell fustanin e shtriges🧟‍♀️ ne disa masa!!
📌Material cilesor,I plote dhe super i bute🎃🎃🎃
📌Fustani,pelerina dhe kapela vjen set per te gjitha vogelushet!!👻👻👻
📌Masa S= 4- 6 vjec 120 cm
📌Masa M= 7-9 vjec 130 cm
📌Masa L 10-12 vjec 140 cm
📌Cmimi 2490 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

📌Cili personazh do jete vogelushja juaj kete feste Halloween 🎃👻👻🤔🤔
📌Ne kemi sjell fustanin e shtriges🧟‍♀️ ne disa masa!!
📌Material cilesor,I plote dhe super i bute🎃🎃🎃
📌Fustani,pelerina dhe kapela vjen set per te gjitha vogelushet!!👻👻👻
📌Masa S= 4- 6 vjec 120 cm
📌Masa M= 7-9 vjec 130 cm
📌Masa L 10-12 vjec 140 cm
📌Cmimi 2490 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

4
0
📌Deshironi te fitoni cmimin e kostumit me te frikshem??!!
👹👹Atehere ne ju sjellim kostumin "Djalli i keq".
🎃Festoni kete halloween si kurre me pare dhe trembni kedo.
📌Material nga me i miri.
📌Permban  aksesoret per te realizuar veshjen si ne foto.
📌😍Vjen ne masat:
Small 110-120 cm 
Medium 120-130 cm 
Large 130-140 cm
💫Porosisni dhe ne e sjellim tek ju 💫
📌Cmimi 2790 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

📌Deshironi te fitoni cmimin e kostumit me te frikshem??!!
👹👹Atehere ne ju sjellim kostumin "Djalli i keq".
🎃Festoni kete halloween si kurre me pare dhe trembni kedo.
📌Material nga me i miri.
📌Permban  aksesoret per te realizuar veshjen si ne foto.
📌😍Vjen ne masat:
Small 110-120 cm
Medium 120-130 cm
Large 130-140 cm
💫Porosisni dhe ne e sjellim tek ju 💫
📌Cmimi 2790 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

4
0
🧟‍♀️Saa kostumm i friksheem 🧟‍♀️
🕸Demon eshte padiskutim nje veshje qe te dritheron.
🤩Femijet tuaj duan te ndihen te vecante per halloween,prandaj ne ju sygjerojm pikerisht kete kostum.
🙊🙊I gjithi i zii dhe me nje maske te bardhe me dhembe dhe sy te frikshem.
😍Zgjidhni kostumin cilesor Demon per gjatesi
📌110-120cm
📌120-130cm
📌130-140cm
📌Cmimi 2490 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

🧟‍♀️Saa kostumm i friksheem 🧟‍♀️
🕸Demon eshte padiskutim nje veshje qe te dritheron.
🤩Femijet tuaj duan te ndihen te vecante per halloween,prandaj ne ju sygjerojm pikerisht kete kostum.
🙊🙊I gjithi i zii dhe me nje maske te bardhe me dhembe dhe sy te frikshem.
😍Zgjidhni kostumin cilesor Demon per gjatesi
📌110-120cm
📌120-130cm
📌130-140cm
📌Cmimi 2490 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

23
4
📌🦈🦈Baby sharkk i shumepelqyer sapo mberriti😍🤩.
🤗🤗Kostumi i duhur per vogelushin tuaj qe adhuron babyshark
📌Material me pambuk organik dhe antialergjik.
📌Vishet lehtesisht si nje kostum i vetem.
📌Masat e kostumit: 📌80-92 cm
📌92-104 cm.
📌Transport ne cdo qytet🚕
📌Cmimi 1990 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

📌🦈🦈Baby sharkk i shumepelqyer sapo mberriti😍🤩.
🤗🤗Kostumi i duhur per vogelushin tuaj qe adhuron babyshark
📌Material me pambuk organik dhe antialergjik.
📌Vishet lehtesisht si nje kostum i vetem.
📌Masat e kostumit: 📌80-92 cm
📌92-104 cm.
📌Transport ne cdo qytet🚕
📌Cmimi 1990 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

9
0
📌Femijee 🎃 Kungulli i halloween-it vjen ne formen e pelerines😍😍
🙊Visheni pelerinen dhe shijoni momente argetuese me miqte dhe familjaret tuaj.
📌Material shume cilesor dhe  plot shkelqim ne ngjyrat e portokallise dhe jeshiles.
📌Transport ne cdo qytet🚕
📌Cmimi 990 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

📌Femijee 🎃 Kungulli i halloween-it vjen ne formen e pelerines😍😍
🙊Visheni pelerinen dhe shijoni momente argetuese me miqte dhe familjaret tuaj.
📌Material shume cilesor dhe  plot shkelqim ne ngjyrat e portokallise dhe jeshiles.
📌Transport ne cdo qytet🚕
📌Cmimi 990 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

5
0
📌🙊🕸🕸Mirembrema Engjej te halloween-it.
📌🕸Shikoni sesa krahe te bukur,por te frikshem kemi per ju.
📌Vendosen lehtesisht dhe menjehere krijohet ideja e "Engjellit te zi"🧟‍♂️ .
📌Material shume i forte i cili  reziston.
🎃Me pupla te buta dhe ne ngjyre te zeze te erret si nata e halloween-it🤯🤯
📌Transport ne cdo qytet🚕
📌Cmimi 1190 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

📌🙊🕸🕸Mirembrema Engjej te halloween-it.
📌🕸Shikoni sesa krahe te bukur,por te frikshem kemi per ju.
📌Vendosen lehtesisht dhe menjehere krijohet ideja e "Engjellit te zi"🧟‍♂️ .
📌Material shume i forte i cili  reziston.
🎃Me pupla te buta dhe ne ngjyre te zeze te erret si nata e halloween-it🤯🤯
📌Transport ne cdo qytet🚕
📌Cmimi 1190 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

3
0
📌Spiderman super heroi me i dashur nga vogelushet 🥰🥰🎊🎊🎊
📌E kemi sjell ne formatin e pellushit!!
📌Material 100% pambuku organik🎊🎊🎊🎊
📌Super i bute🥰🥰
📌Me permasa 70cm gjatesi!!
📌Transport ne cdo qytet🚕
📌Cmimi 2490 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

📌Spiderman super heroi me i dashur nga vogelushet 🥰🥰🎊🎊🎊
📌E kemi sjell ne formatin e pellushit!!
📌Material 100% pambuku organik🎊🎊🎊🎊
📌Super i bute🥰🥰
📌Me permasa 70cm gjatesi!!
📌Transport ne cdo qytet🚕
📌Cmimi 2490 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

4
0
📌🦄🦄Kostumin plot shkelqim te Njebrireshit mund ta vishni per cdo feste.
😍 🤗🤗Por me pare mendoni per halloween-i 📌Ky set i vecante permban:
📌Fustanin me ngjyra te larmishme dhe me xixa ne te gjithe pjesen e fundit.
📌Krahet prej ari te njebrireshit.
📌Bishtin dhe bririn ne formen e kurores.
📌Porositeni dhe vogelushja juaj do te ndjehet unike ne cdo feste
📌Cmimi 2490 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

📌🦄🦄Kostumin plot shkelqim te Njebrireshit mund ta vishni per cdo feste.
😍 🤗🤗Por me pare mendoni per halloween-i 📌Ky set i vecante permban:
📌Fustanin me ngjyra te larmishme dhe me xixa ne te gjithe pjesen e fundit.
📌Krahet prej ari te njebrireshit.
📌Bishtin dhe bririn ne formen e kurores.
📌Porositeni dhe vogelushja juaj do te ndjehet unike ne cdo feste
📌Cmimi 2490 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

1
0
📌Hey femije kostumi i Mickey Mouse vjen per ju ne formen e nje seti qe permban aksesoret perkates😍
🎀Maska e Mikit,kostumi i zi i cili shoqerohet me tutat e shkurtra te kuqe 🎀
📌Nje nga cilesite me te mira vjen me masa nga mosha 2-7 vjec💫
🔥🔥Porosit tani dhe femija juaj do te vishet njelloj me personazhin e tij te preferuar
📌Cmimi 2490 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

📌Hey femije kostumi i Mickey Mouse vjen per ju ne formen e nje seti qe permban aksesoret perkates😍
🎀Maska e Mikit,kostumi i zi i cili shoqerohet me tutat e shkurtra te kuqe 🎀
📌Nje nga cilesite me te mira vjen me masa nga mosha 2-7 vjec💫
🔥🔥Porosit tani dhe femija juaj do te vishet njelloj me personazhin e tij te preferuar
📌Cmimi 2490 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

1
0
14 hours ago
Për të gjithë personat e interesuar, tashmë Smart Center ofron Kurse Kompjuteri edhe ne qyteti e Shijakut!
🔻informacioni dhe njohurit të pakufizuara,
🔻kurs për femijë dhe të rritur,
🔻orare të përshtatshme : paradite dhe pasdite,
🔻ofertë: - 20% zbritje per 10 rregjistrimet e para,
🔻pajisja me certifikatë për secilin kursant,
🔻mundësi punësimi për çdo person të interesuar,

Per rregjistrime : 0697374543

#femije #kurse #smarttech #kompani #kodim #teknology #juniorprogram #durres #durrescity #durresalbania #kavaje #eksperience #programmer #juniorprogrammer #webprogrammer #web #webprogramming #computerscience #albania #shkolla #shijak #pune #word #excel #powerpoint #detyrakursi #projektshkolle #kurskompjuteri #punezyre

Për të gjithë personat e interesuar, tashmë Smart Center ofron Kurse Kompjuteri edhe ne qyteti e Shijakut!
🔻informacioni dhe njohurit të pakufizuara,
🔻kurs për femijë dhe të rritur,
🔻orare të përshtatshme : paradite dhe pasdite,
🔻ofertë: - 20% zbritje per 10 rregjistrimet e para,
🔻pajisja me certifikatë për secilin kursant,
🔻mundësi punësimi për çdo person të interesuar,

Per rregjistrime : 0697374543

#femije #kurse #smarttech #kompani #kodim #teknology #juniorprogram #durres #durrescity #durresalbania #kavaje #eksperience #programmer #juniorprogrammer #webprogrammer #web #webprogramming #computerscience #albania #shkolla #shijak #pune #word #excel #powerpoint #detyrakursi #projektshkolle #kurskompjuteri #punezyre

📌Snow White dress👗👗👗👗
📌Per princeshat e faqes tone sapo erdhi fustani i borebardhes🥰🥰
📌Maskimi ideal per festen e Halloween 🎃👻👻
📌Ne masa Te ndryshme👧👧👧
📌Vjen set me rrethin 👗👗👗
📌Masa S= 4-6 vjec
📌Masa M= 7- 10 vjec
📌Masa L= 11-14 vjec
📌Cmimi 1990 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

📌Snow White dress👗👗👗👗
📌Per princeshat e faqes tone sapo erdhi fustani i borebardhes🥰🥰
📌Maskimi ideal per festen e Halloween 🎃👻👻
📌Ne masa Te ndryshme👧👧👧
📌Vjen set me rrethin 👗👗👗
📌Masa S= 4-6 vjec
📌Masa M= 7- 10 vjec
📌Masa L= 11-14 vjec
📌Cmimi 1990 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

5
0
📌Kostumet e personazheve Disney sapo kane ardhur per vogelushet👗👗👗👧👧👧🥳
📌Fustani Minnie Mouse vjen ne ngjyren roze set me rrethin 🥰🥰
📌Ne disa masa te ndryshme🎊🎊
📌Pershtatet ne trupin e vogelusheve
📌Cmimi 2490 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

📌Kostumet e personazheve Disney sapo kane ardhur per vogelushet👗👗👗👧👧👧🥳
📌Fustani Minnie Mouse vjen ne ngjyren roze set me rrethin 🥰🥰
📌Ne disa masa te ndryshme🎊🎊
📌Pershtatet ne trupin e vogelusheve
📌Cmimi 2490 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

3
0
📌Kemi sjell kostumin e kungullit🎃🎃🎃🎃🎃
📌Material pambuku,Super I bute🎊🎊🎊🎊
📌Pershtatet ne cdo trup🤗🤗
📌Kungulli karakteristike e festes #halloween🎃 📌📌Mosha 3-13 vjec
📌Cmimi 990 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

📌Kemi sjell kostumin e kungullit🎃🎃🎃🎃🎃
📌Material pambuku,Super I bute🎊🎊🎊🎊
📌Pershtatet ne cdo trup🤗🤗
📌Kungulli karakteristike e festes #halloween🎃 📌📌Mosha 3-13 vjec
📌Cmimi 990 leke! 📌

#rrobaperfemije #veshjeperfemije #shoppingformybabyalbania #porositonline #blitani #blilire #blejonline #lodraperfemije #lodra #femije #femijet #lodraperdjem #lodrapervajza #lodraperfemije #makinaperfemije #transportkudo🇦🇱 #porositonline #paguajnedorezim🛍️ #paguajnedorezim

16
0
17 hours ago
🔹️Filluan grupet e reja intensive te Akademise se Programueseve të rinj.
🔹️Ky program eshte i hartuar posacerisht per te rinjtë e talentuar në Informatike që kanë predispozita për ta kthyer në profesion prirjen e tyre.
🔹️Eshte nje program intensiv prej 10 javesh.
🔹️Eshte i pershtaturper te rinjte duke filluar nga mosha 14 vjec te cilet jame te prirur drejt programimit dhe synojne drejt tregut te me te paguar te punes.

#femije #kurse #smarttech #kompani #kodim #teknology #juniorprogram #durres #durrescity #durresalbania #kavaje #eksperience #programmer #juniorprogrammer #webprogrammer #web #webprogramming #javascriptdeveloper #computerscience #albania #shkolla

🔹️Filluan grupet e reja intensive te Akademise se Programueseve të rinj.
🔹️Ky program eshte i hartuar posacerisht per te rinjtë e talentuar në Informatike që kanë predispozita për ta kthyer në profesion prirjen e tyre.
🔹️Eshte nje program intensiv prej 10 javesh.
🔹️Eshte i pershtaturper te rinjte duke filluar nga mosha 14 vjec te cilet jame te prirur drejt programimit dhe synojne drejt tregut te me te paguar te punes.

#femije #kurse #smarttech #kompani #kodim #teknology #juniorprogram #durres #durrescity #durresalbania #kavaje #eksperience #programmer #juniorprogrammer #webprogrammer #web #webprogramming #javascriptdeveloper #computerscience #albania #shkolla

62
0
18 hours ago
VordSport.AL 💨💨
Jeep 4x4👌👌
Super Model🚘Bateri 12 Volt e Rikarikueshme ↪️Drita Led ↪️Hapje Dyersh ↪️Kasetofon 🔊
Telekomande 🎮🎮Targa me Emrin e Femijes 💯💯Zbukurime
Ofrohet Cilesi, Garanci 👌👌
Porosi Online 💬💬
Vijme Aty ku je Ti 🚘🚘 #makinamebateri #makinamebateripërfëmijë #lodra #lodraperfemije #onlineshopalbania #blitani #femije

VordSport.AL 💨💨
Jeep 4x4👌👌
Super Model🚘Bateri 12 Volt e Rikarikueshme ↪️Drita Led ↪️Hapje Dyersh ↪️Kasetofon 🔊
Telekomande 🎮🎮Targa me Emrin e Femijes 💯💯Zbukurime
Ofrohet Cilesi, Garanci 👌👌
Porosi Online 💬💬
Vijme Aty ku je Ti 🚘🚘 #makinamebateri #makinamebateripërfëmijë #lodra #lodraperfemije #onlineshopalbania #blitani #femije

18 hours ago
New collection Vjeshte Dimer 2019
Masat gjendje S.M.L 
Cmimi 3100 leke
Porosit online tani,paguaj cash ne dorzim😉
Cmimi i pakrahasueshem DM US
Transporti kudo ne Shqiperi 24/48h
----------------------------------------------------------------------- Follow @amici_al per me shum modele 
Deshira juaj ne dere te shtepise 🤗
.
.#tirane #fashionbaby #fashionboy #newcolection #vishumestil #beautifulkids #veshjeperfemij #veshjeperdjem #trendy #newcolection #blionline #blerjeonline #blejlire #amicicollection #tirana #babydresses #atleteperfemra #stil #albania #bestintown #bestonlineshop #delivery #deliveryservice #chipestprice #kids #femije #perfemije #love

New collection Vjeshte Dimer 2019
Masat gjendje S.M.L
Cmimi 3100 leke
Porosit online tani,paguaj cash ne dorzim😉
Cmimi i pakrahasueshem DM US
Transporti kudo ne Shqiperi 24/48h
----------------------------------------------------------------------- Follow @amici_al per me shum modele
Deshira juaj ne dere te shtepise 🤗
.
. #tirane #fashionbaby #fashionboy #newcolection #vishumestil #beautifulkids #veshjeperfemij #veshjeperdjem #trendy #newcolection #blionline #blerjeonline #blejlire #amicicollection #tirana #babydresses #atleteperfemra #stil #albania #bestintown #bestonlineshop #delivery #deliveryservice #chipestprice #kids #femije #perfemije #love

3
0
19 hours ago
Omega 3 nga Webber Naturals Kanada . Zgjedhja e pare per nje shendet optimal kardiovasular per te gjithe familjen tuaj . Omega 3 e prodhuar dhe certifikuar ne Kanada me standartet me larta farmaceutike . 
#madeincanada #omega3 #omega369 #cardiovascular #shendet #kujdesi #zemra #femije #blejshqip #bioproducts #certified #livingalbania #shqiperia #porositonline

Omega 3 nga Webber Naturals Kanada . Zgjedhja e pare per nje shendet optimal kardiovasular per te gjithe familjen tuaj . Omega 3 e prodhuar dhe certifikuar ne Kanada me standartet me larta farmaceutike .
#madeincanada #omega3 #omega369 #cardiovascular #shendet #kujdesi #zemra #femije #blejshqip #bioproducts #certified #livingalbania #shqiperia #porositonline

3
0
Rrethore cilesore te rehatshme,komode dhe argetuese per te vegjelit qe po tentojn te ecin ne kembe.Partohen shume lehte dhe jan shume rezistente.
Na vizitoni ne faqen tone ose ne showroomet tona 🏢Durres tek Ura Dajlanit rruges se plazhit prane restorant Rifat peshkatarit 🏢Lushnje autostrada Plug-Saver tek Mobileri Modena 📞0694571648
Mundesi blerje online direkt ne shtepin tuaj☺
#lodrakarrocakrevate #rrethoreperfemije #showrooom #durres #lushnje #blerjeonline #beba #kid #kidsshop #femije

Rrethore cilesore te rehatshme,komode dhe argetuese per te vegjelit qe po tentojn te ecin ne kembe.Partohen shume lehte dhe jan shume rezistente.
Na vizitoni ne faqen tone ose ne showroomet tona 🏢Durres tek Ura Dajlanit rruges se plazhit prane restorant Rifat peshkatarit 🏢Lushnje autostrada Plug-Saver tek Mobileri Modena 📞0694571648
Mundesi blerje online direkt ne shtepin tuaj☺
#lodrakarrocakrevate #rrethoreperfemije #showrooom #durres #lushnje #blerjeonline #beba #kid #kidsshop #femije

5
0

Top femije photos & videos

24 September, 2019
Si vajzë apo Djalë falendero zotin që j’ua ka fal ♥️🙏🙏🙏
-
Follow @official.tekste !!👋
-
©️ @renato.hamzaj !!
#dashni #dashuri #zemer #femije #femer #vajza #tedua #officialtekste 🌹🌹🌹🌹

Si vajzë apo Djalë falendero zotin që j’ua ka fal ♥️🙏🙏🙏
-
Follow @official.tekste !!👋
-
©️ @renato.hamzaj !!
#dashni #dashuri #zemer #femije #femer #vajza #tedua #officialtekste 🌹🌹🌹🌹

2,046
25
2 October, 2019
Swipe deri në fund!♥️
Ne kujdesemi për fëmijët, i edukojmë,i mësojmë , i njohim me botën, u falim dashuri dhe një ditë na duhet ti lëmë të lirë ... ♥️
.
.
.
#bimbambumtv #bimbambumtvyoutube #pascalcampionart #familjabimbambum #femijetbimbambum #kengeperfemije #muzikperfemije #nenat #pernenat #familja #familjaime #femije #femijet #nënadhefëmija #nënadhebebi #shtatzania #nusetshqiptare #familjetshqiptare #shtatzani #mami #babi

Swipe deri në fund!♥️
Ne kujdesemi për fëmijët, i edukojmë,i mësojmë , i njohim me botën, u falim dashuri dhe një ditë na duhet ti lëmë të lirë ... ♥️
.
.
.
#bimbambumtv #bimbambumtvyoutube #pascalcampionart #familjabimbambum #femijetbimbambum #kengeperfemije #muzikperfemije #nenat #pernenat #familja #familjaime #femije #femijet #nënadhefëmija #nënadhebebi #shtatzania #nusetshqiptare #familjetshqiptare #shtatzani #mami #babi

7,737
19
15 October, 2019
Si të ndihmojm të vegjëlit tanë mbi higjenën personale (higjena personale në wc 🚽 )
.
Ilustrime të tilla duke u shoqëruar me teorinë ndihmojnë femijët ti përvetesojnë më shpejt informacionet 😊
.
.
.
#bimbambumtv #bimbambumtvyoutube #familjabimbambum #femijetbimbambum #femijet #femije #perfemije #kopsht #cerdhe #edukim #nenat #pernenat #nënadhefëmija #nenatshqiptare #shtatzania #femijetshqiptare #kengeperfemije #muzikperfemije

Si të ndihmojm të vegjëlit tanë mbi higjenën personale (higjena personale në wc 🚽 )
.
Ilustrime të tilla duke u shoqëruar me teorinë ndihmojnë femijët ti përvetesojnë më shpejt informacionet 😊
.
.
.
#bimbambumtv #bimbambumtvyoutube #familjabimbambum #femijetbimbambum #femijet #femije #perfemije #kopsht #cerdhe #edukim #nenat #pernenat #nënadhefëmija #nenatshqiptare #shtatzania #femijetshqiptare #kengeperfemije #muzikperfemije

1,088
117
17 September, 2019
Suksese të dashur fëmijë !
.
#repost @bimbambum.tv
・・・
Adaptimi i fëmijës dhe prindërve gjatë periudhës së fillimit të kopshtit ose cerdhes! 
Për të thjeshtësuar këtë proces lexoni disa këshilla!
1- Mos I gënjeni fëmijët ! Edhe pse brenda jush frika dhe dyshimi janë pjesë e këtij procesi, ju nuk duhet ti gënjeni duke I thënë se do qëndroni të prisni pas derës deri sa fëmija të mërzitet. Mënyra e duhur është ti shpjegoni se nëna ose babai duhet të shkojnë në punë ose shtëpi dhe do të kthehen këtu për të të marrë ,gjithnjë.
2- Mos flisni asnjëher keq për kopshtin ose cerdhen apo edukatoren,në sy të fëmijës.Prindi duhet të ketë besim në përzgjedhjen e institucionit edukativ që zgjedh, kështu dhe fëmija do ndjehet shumë më i sigurtë.
3- Cdo fëmijë ka vecantinë e tij dhe si I tillë, secili nga ata do kohën e tij me adaptimin në ambjentet e reja. Rrespektoje atë!
4- Në muajin e parë mundohuni të toleroni dhe rrespektoni ndonjë ditë të vecantë kur fëmija nuk do të shkoj. Gjithashtu dhe orari i qëndrimit të zgjatet gradualisht!
5- Evitoni të futeni në klasat ku zhvillohet aktiviteti kur fëmija qan. Aty ka një edukatore e cila e di mjaftë mirë kur është momenti që prezenca e prindërit është e nevojshme! Besoji stafit të specializuar për këtë punë.
6- Në orën për të marrë fëmijën shpesh herë ata do jenë duke qarë ose fillojnë të qajnë kur ju shohin. Mos përdorni termat “Mami erdhi, mos qaj tani” por jepi një përqafim dhe shpjgoi se “kopështi/ cerdhja janë shumë argutese dhe se mami zgjodhi vendin më të mirë që ti të argëtohesh “ “Mami të do shumë” “Edukatorja është e mirë” .
📌Mos harro se pas kopshtit/ cerdhes fëmija ka nevoje për shumë dashuri, kontakt fizik (përqafim) kontaktë me sy, të dëgjohet me vëmendje dhe përgjigje të sakta !
#kopsht #cerdhe #cerdhekopshte #femije #perfemije #prinder #nenat #pernenat #nënadhefëmija #shtatzania #parashkollor #femije #femijetbimbambum #familjabimbambum #familja #bimbambumtv #bimbambumtvyoutube

Suksese të dashur fëmijë !
.
#repost @bimbambum.tv
・・・
Adaptimi i fëmijës dhe prindërve gjatë periudhës së fillimit të kopshtit ose cerdhes!
Për të thjeshtësuar këtë proces lexoni disa këshilla!
1- Mos I gënjeni fëmijët ! Edhe pse brenda jush frika dhe dyshimi janë pjesë e këtij procesi, ju nuk duhet ti gënjeni duke I thënë se do qëndroni të prisni pas derës deri sa fëmija të mërzitet. Mënyra e duhur është ti shpjegoni se nëna ose babai duhet të shkojnë në punë ose shtëpi dhe do të kthehen këtu për të të marrë ,gjithnjë.
2- Mos flisni asnjëher keq për kopshtin ose cerdhen apo edukatoren,në sy të fëmijës.Prindi duhet të ketë besim në përzgjedhjen e institucionit edukativ që zgjedh, kështu dhe fëmija do ndjehet shumë më i sigurtë.
3- Cdo fëmijë ka vecantinë e tij dhe si I tillë, secili nga ata do kohën e tij me adaptimin në ambjentet e reja. Rrespektoje atë!
4- Në muajin e parë mundohuni të toleroni dhe rrespektoni ndonjë ditë të vecantë kur fëmija nuk do të shkoj. Gjithashtu dhe orari i qëndrimit të zgjatet gradualisht!
5- Evitoni të futeni në klasat ku zhvillohet aktiviteti kur fëmija qan. Aty ka një edukatore e cila e di mjaftë mirë kur është momenti që prezenca e prindërit është e nevojshme! Besoji stafit të specializuar për këtë punë.
6- Në orën për të marrë fëmijën shpesh herë ata do jenë duke qarë ose fillojnë të qajnë kur ju shohin. Mos përdorni termat “Mami erdhi, mos qaj tani” por jepi një përqafim dhe shpjgoi se “kopështi/ cerdhja janë shumë argutese dhe se mami zgjodhi vendin më të mirë që ti të argëtohesh “ “Mami të do shumë” “Edukatorja është e mirë” .
📌Mos harro se pas kopshtit/ cerdhes fëmija ka nevoje për shumë dashuri, kontakt fizik (përqafim) kontaktë me sy, të dëgjohet me vëmendje dhe përgjigje të sakta !
#kopsht #cerdhe #cerdhekopshte #femije #perfemije #prinder #nenat #pernenat #nënadhefëmija #shtatzania #parashkollor #femije #femijetbimbambum #familjabimbambum #familja #bimbambumtv #bimbambumtvyoutube

821
14